Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Koronavirusi/ Shkencëtarët thirrje Boris Johnson: Vendos bllokim kombëtar, ose...

Koronavirusi/ Shkencëtarët thirrje Boris Johnson: Vendos bllokim

“Kriza e dytë e koronavirusit në Britani është në rrugën e duhur për të vrarë më shumë se 85,000 njerëz këtë dimër nëse vendi nuk bllokohet menjëherë”, kanë paralajmëruar shkencëtarët në Britani, ndërsa vendi regjistroi sot 274 vitkima.

Këshilltarët shkencorë të qeverisë kanë bërë thirrje që Mbretëria e Bashkuar të ndjekë gjurmët e Gjermanisë dhe Francës dhe të tërhiqet përsëri në një mbyllje të plotë kombëtare 'për të paktën një muaj' sepse ata thonë se sistemi aktual i bllokimit me tre nivele po dështon.

Sipas tyre, duhet një ndërhyrje më e gjerë dhe më e ashpër, për të ndaluar zinxhirin e infeksioneve dhe për t’i dhënë mundësi spitaleve të “marrin pak frymë”.

Sipas tyre, spitalet po mbushen shpejt dhe mund të mbingarkohen nga mesi i dhjetorit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore