Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Koronavirus/ Vaksina e Oksfordit mund të trajnojë sistemin imunitar, Mbretëria e Bashkuara ka porositur 100 mln doza

Koronavirus/ Vaksina e Oksfordit mund të trajnojë sistemin imunitar,

Një vaksinë për koronavirusin e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit shfaqet e sigurt dhe trajton sistemin imunitar.

Vaksina e provuar te rreth 1077 njerëz tregoi se injeksioni çoi në bërjen e antitrupave dhe qelizave të bardha të gjakut, që mund të luftojnë Covid-19.

Gjetjet janë jashtëzakonisht premtuese, por është ende shumë shpejt të dihet nëse kjo është e mjaftueshme për të ofruar mbrojtje. Mbretëria e Bashkuar tashmë ka porositur 100 milionë doza të vaksinës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore