Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Koka i mbërrin në tavan/ Kjo 24-vjeçare është femra më e gjatë në botë (FOTO)

Koka i mbërrin në tavan/ Kjo 24-vjeçare është femra

Turkja 24-vjeçare që është 215.16 centimetra e gjatë është konfirmuar si gruaja më e gjatë në botë sipas Rekordeve Botërore Guinness.

Lartësia fenomenale e Rumeysa Gelgi është për shkak të një gjendje të quajtur sindroma Weaver, e cila shkakton rritje të përshpejtuar dhe anomali të tjera.

Gelgi u mat përsëri këtë vit pasi u emërua adoleshentja më e gjatë në botë në vitin 2014, në moshën 18 vjeçare.

Për shkak të gjendjes së saj, Gelgi zakonisht lëviz përmes një karrigeje me rrota.

Gelgi është e prirur të përdorë platformën e saj për të informuar njerëzit rreth kushteve të rralla mjekësore si Weaver.

“Çdo disavantazh mund të kthehet në një avantazh për veten tuaj, kështu që pranoni veten ashtu siç jeni, jini të vetëdijshëm për potencialin tuaj dhe bëni më të mirën tuaj”, tha ajo në deklaratë.

Njeriu më i gjatë në botë gjithashtu është nga Turqia, Sultan Kosen, i cili ka 251 centimetra.

Koka i mbërrin në tavan/ Kjo 24-vjeçare është femra

Koka i mbërrin në tavan/ Kjo 24-vjeçare është femra

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore