Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kjo nuk pritej nga Putin, Rusia bën tërheqjen e parë nga ...

Kjo nuk pritej nga Putin, Rusia bën tërheqjen e parë nga ...

Ministria ruse e Mbrojtjes konfirmon se ka tërhequr trupat e saj nga ishulli i Gjarprit, i cili u bë i njohur në fillim të luftës, kur një grup ushtarësh ukrainas refuzuan thirrjet për t’u dorëzuar.

Autoritetet ruse e konsiderojnë tërheqjen nga ishulli strategjik si një lëvizje të vullnetit të mirë, i cila vjen pasi garnizoni i stacionuar atje e përfundoi misionin e caktuar.

Gjithashtu, Rusia deklaron se tërheqja vjen dhe për të mundësuar kalimin e grurit dhe për të mos i lënë shteg Ukrainës të pretendojë se kriza globale ushqimore po vjen prej ofensivës ruse.

Ukraina gjithashtu konfirmon tërheqjen e ushtarëve rusë nga ishulli i Gjarprit, por shton se kjo erdhi si pasojë e kundërsulmit të trupave vendase.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore