Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Ndërsa flitet shumë për vuajtjet dhe urinë e popullit të Koresë së Veriut, lideri King Jong-Un jeton mes luksit.

Një vëmendje të mëdha kanë tërhequr shpesh limuzinat Daimler që përdor në takimet e nivelit të lartë. Lideri koreano-verior përdor një limuzinë gjermane, e cila kushton 1.3 miliardë paund.

Shitja e mallrave luksoze Koresë së Veriut, duke përfshirë limuzinat, është e ndaluar në bazë të sanksioneve të OKB-së, sanksione të vendosura si pjesë e planit për të ndalur planet ambicioze të Kim Jong-Un për armët bërthamore.

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Kjo është limuzina 1.3 milionë paund e Kim Jong-Un (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore