Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kievi nën pushtetin e TERRORIT/ "Bishat luftarak" ruse nisen nga Bjellorusia

Kievi nën pushtetin e TERRORIT/ "Bishat luftarak" ruse nisen nga

Dy avionë luftarakë rusë MiG-31K të aftë për të lëshuar raketa hipersonike Kinzhal u nisën mëngjesin e sotëm nga baza Machulishchy në Bjellorusi.

Lajmi është bërë i ditur nga grupi i monitorimit bjellorus Gayun.

Gjithashtu pjesë e të ashtuquajturës stërvitje e përbashkët ushtarake është një aeroplan zbulimi dhe vëzhgimi A-50U, sipas Gayun.


Është e paqartë nëse avioni po shkon drejt Ukrainës. Forcat ajrore bjelloruse dhe ruse filluan të hënën stërvitjet e përbashkëta ajrore, të cilat do të zgjasin deri më 1 shkurt.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore