Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kërcënimet e Putin/ 250 trupa britanike ‘hidhen’ me urgjencë në Ukrainë për t’iu bashkuar ushtrisë

Kërcënimet e Putin/ 250 trupa britanike ‘hidhen’ me

Më shumë se 200 parashutistë britanikë janë hedhur në Ukrainë në një stërvitje të përbashkët me ushtrinë e saj si një shfaqje force kundër Vladimir Putin.

Rreth 250 ushtarë nga Brigada 16 Sulmuese Ajrore me bazë në Colchester ranë në zonën e stërvitjes Ternivsky ku u bashkuan me mijëra trupa ukrainase.

Ministria e Mbrojtjes tha se stërvitja u organizua mbi marrëdhëniet e forta të zhvilluara midis forcave të armatosura të të dy kombeve, që u siguron të dy vendeve 'përvojën e vendosjes së shpejtë nga ajri në tokë për t'iu kundërvënë kërcënimeve'.

Tensionet vazhdojnë midis Rusisë dhe Ukrainës pas aneksimit të Krimesë në 2014. Nga konflikti janë vrarë më shumë se 14,000 njerëz.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore