Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kampioni i karates përfundon në litar/ Ekzekutohet me dënim me vdekje në Teheran sportisti 22-vjeçar

Kampioni i karates përfundon në litar/ Ekzekutohet me dënim me

Mohamed Mehdi Karami, 22 vjeç, është kampion kombëtar i karatesë, i cili ushtron këtë sport, që në moshën 11-vjeçare në kategori dhe disiplina të ndryshme moshash në Iran.

Ai u var në mëngjes këtë të shtunë në Teheran, në përmbushje të dënimit me vdekje, me të cilën u dënua më 5 dhjetor 2022 për gjoja “krime kundër sigurisë kombëtare”, konfirmoi agjencia e lajmeve Fars.

Numri i përgjithshëm i qytetarëve të ekzekutuar pas protestave dhe dënimeve me vdekje rritet në 41, sipas agjencisë zyrtare iraniane Mizan News.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore