Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Ka shpresë/ Një grup fëmijësh nxirren të gjallë nga rrënojat e tërmetit katastrofik në Turqi

Ka shpresë/ Një grup fëmijësh nxirren të gjallë

Një tërmet i fortë goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e sotëm. Fatkeqësisht nga ky tërmet kanë humbur jetën 1500 persona në të dyja shtetet, teksa janë mbi 5000 persona të plagosur.

Grupet e ekip shpëtimit janë duke vazhduar punën e tyre, por moti po pengon shumë misionin.

Megjithatë, pavarësisht reshjeve të borës dhe rrënojave, grupet e ekip shpëtimit kanë nxjerrë nga grumbujt e betonit të një pallati një grup fëmijësh.

Videoja është publikuar në rrjete sociale dhe është një mesazh se e ende ka shpresë për qindra të mbijetuar poshtë rrënojave.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore