Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Izraeli fillon testimin e vaksinës kundër COVID-19

Izraeli fillon testimin e vaksinës kundër COVID-19

Izraeli do të fillojë testimin te njerëzit të vaksinës së tij kundër Covid-19 në mes të tetorit.

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benny Gantz bëri njoftimin e sipërcituar, pas vizitës në Institutin për Kërkime Biologjike, në Nes Ziona, pranë godinës së kësaj ministrie.

“Ne do të fillojmë testet te njerëzit, pas festave hebraike që këtë vit mbarojnë më 10 tetor”, deklaroi Gantz.

Gjatë vizitës në këtë institut, Gantz u informua për përparimet e fundit mbi zhvillimin e vaksinës dhe antitrupave ndaj koronavirusit

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore