Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

​Italia nis testimin e vaksinës anti-COVID te njeriu

?Italia nis testimin e vaksinës anti-COVID te njeriu

Italia ka nisur sot testimin te njeriu të vaksinës anti-Covid. Kjo vaksinë është prodhur nga kompania bio-teknologjike italiane ReiThera.

Vaksina do të eksperimentohet tek 90 persona të shëndetshëm. 45 do të jenë në moshës nga 18 vjeç deri në 55 vjeç, e 45 të tjerë nga 65 vjeç deri në 85 vjeç.

Vaksina do të eksperimentohet në 6 grupe nga 15 persona të cilat do të marrin nga 3 doza te saj.

Eksperiment do të kryhet ne Institutin e Sëmundjeve Infektive Spallanzani në Romë dhe do të mbështetet nga Ministria Italiane e Shëndetësisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore