Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Izraeli vijon të mbajë fronin në gjithë botën, Serbia e pesta

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Izraeli vijon të mbajë fronin në

Izraeli vijon të mbetet vendi me shkallën më të lartë të vaksinimit ndaj COVID-19 në popullatë, me 99.88.

Vendi i drejtuar nga kryeministri Netanyahu e filloi vaksinimin që në dhjetor, dhe brenda 3 muajsh po vaksinon thuajse gjithë popullsinë ndërkohë që ka vende të tjera ende nuk kanë filluar.

Pas saj vjen Emiratet e Bashkuara Arabe, ndjekur nga Mbretëria e Bashkuar, SHBA, dhe më pas Serbia.

Kjo e fundit është e para sa i përket Ballkanit, me 24.25, më shumë se çdo vend i BE.

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Izraeli vijon të mbajë fronin në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore