Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Itali, bie numri i viktimave dhe të infektuarve nga Covid

Itali, bie numri i viktimave dhe të infektuarve nga Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 17,455 raste të reja të koronavirusit.  Shifrat e raportuara janë në ulje në krahasim me dje. Gjithashtu janë shënaur 192 fatalitete, ndërsa dje kishte një numër të lartë, me 280 vdekje.

Këto janë shifrat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë. Janë kryer 257,024 teste molekulare dhe antigjenike.

Shkalla e pozitivitetit, pra raporti midis infeksioneve të reja dhe testeve të kryera, është 6.79%, një rritje krahasuar me 5.8% dje.

Për shkak të shifrave të larta Italia ka marrë vendim për shtim masave, duke ia ndryshuar ngjyrat e qytetet nga zona jeshile në portokalli dhe të kuqe. Deri më tani Italia ka administratuar 4 milionë doza të vaksinave, ndërsa në rajonin e Kampanjës shkollat do të jenë të mbyllura deri më 14 mars.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore