Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Itali bie numri i të prekurve nga Covid, vetëm katër humbje jete brenda 24 orëve

Itali bie numri i të prekurve nga Covid, vetëm katër humbje jete

Italia është shteti i vetëm në Europë që të ashtuquajturën valë të dytë të Covid po e mban situatën nën kontroll.

Sipas të dhënave zyrtare, brenda 24 orëve në Itali janë shënuar katër humbje jete dhe 259 raste të reja.

Shifra e të prekurve është gati dyfish me një ditë më parë, ndërsa sa i përket të vdekurve ka dy më shumë. Në total që nga fillimi i pndemisë janë shënuar mbi 35 mijë shtetas e kanë humbur jetën nga Covid.

Vetëm 3 rajone nuk pasur raste të reja - Friuli Venezia Giulia, Molise dhe Basilicata. Ndërsa rritjet më të mëdha janë regjistruar në Emilia Romagna (+39), Lazio (+38) dhe Siçili (+32).

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore