Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Isha shumë e dashuruar me të..."/ Inati i ish-të dashurës që i bëri 'gropën' McGonigal: Më bënte dhurata nga 1000 dollarë!

"Isha shumë e dashuruar me të..."/ Inati i ish-të

Allison Guerriero, ish e dashura e Charles McGonigal zbuloi çdo gjë të dyshimtë që vuri re tek ish zyrtari i FBI, duke përmendur edhe shifrën 80 mijë dollarë që i gjeti në çantë. Në një intervistë për ‘Bussines Insider’ tregon se mëngjesin e tetorit 2017 vuri re çantën plot me para dhe e pyeti se ku i kishte gjetur.

“Ku dreqin e gjete këtë?” ishte pyetja që i bëri Allison.

“Oh, e mban mend atë ndeshjen e bejsbollit? Unë vura dhe një bast dhe fitova”, ishte përgjigja e McGonigal duke mos i treguar ish të dashurës burimin e vërtetë të parave. Këtë shifër të konsiderueshme dyshohet se e mori më 5 tetor 2017 në një makinë të parkuar jashtë një restoranti nga ish punonjësi i inteligjencës shqiptare, Agron Neza.

Guerriero ishte 44 vjeç kur u takua me McGonigal, atëherë 49 vjec dhe sapo kishte nisur punën e tij në zyrën e FBI në Nju Jork. Ajo zbulon se lidhja e tyre zgjati rreth një vit dhe shkonin në ristorante luksoze. Po ashtu, McGonigal nuk kursente dhuratat e shtrenjta por edhe shifrat e parave nga 500 deri në 1000 dollarë që ia jepte për ditëlindje e Krishtlindje.

Guerriero kujton se McGonigal përdorte edhe mjetet e FBI-së për marrëdhënien e tyre. Sipas saj, kishte raste kur kryenin marrëdhënie intime në fuoristradën e FBI. Pasi u diagnostikua me kancer gjiri, McGonigal e mbështeste dhe kujdesej që të merrte trajtim mjekësor ndonëse nuk hezitonte ta mashtronte për ‘letrat e divorcit’.

Në fund të vitit 2018, McGonigal dhe Guerriero u ndanë. Ajo kujton se mori një letër anonime në postë. McGonigal i thoshte se ende ishte i martuar dhe nuk donte të divorcohej nga gruaja e tij.

“U trondita. Isha shumë e dashuruar me të dhe isha shumë e lënduar”, tha Guerriero, inati i së cilës arriti që t’i dërgonte një email kreut të FBI në Nju Jork, William Sweeney, të cilit i tregoi lidhjen jashtëmartesore me ish zyrtarin e FBI dhe marrëdhëniet e tij në Shqipëri. Kjo bëri që të niste hetimi për Charles McGonigal.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore