Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Ish-ndihmësja e Clinton rrëfen: Jam abuzuar seksualisht nga një senator

Ish-ndihmësja e Clinton rrëfen: Jam abuzuar seksualisht nga një

Një ish-ndihmëse e ngushtë e Hillary Clinton thuhet se ka hedhur në një libër rrëfimet se si u sulmua seksualisht nga një senator amerikan.

Huma Abedin tha se politikani i paidentifikuar u hodh mbi të në një divan në mesin e viteve 2000 pasi e ftoi në shtëpinë e tij, sipas Guardian.

Ajo thotë se e kundërshtoi atë, ndërsa ai u përpoq ta puthte. Pretendimi detajohet në librin e saj të ri, Both/And: A Life in Many Worlds, i cili do të botohet javën e ardhshme.

Clinton, e cila ishte kandidate demokrate për president dhe sekretare e shtetit në 2016-ën nën Presidentin Obama u mbështet te Abedin si një nga ndihmësit e saj më të besuar. Clinton e përshkruar atë si "vajzën e saj dytë".

Abedin e përshkruan sulmin seksual ndërsa rrëfen punën si ndihmëse e Clinton, kur ajo ishte senatore amerikane për Nju Jorkun midis viteve 2001-09.

Abedin, tani 45 vjeç nuk zbulon identitetin e senatorit dhe as partinë e tij.

Ajo thotë se pas një darke në Uashington doli me politikanin dhe kur u ndalën para shtëpisë së tij ai e ftoi brenda për kafe. Ajo pranoi.

Sipas Guardian, e cila ka parë një kopje paraprake të kujtimeve, Abedin shkruan: "Më pas, në një çast, gjithçka ndryshoi. Ai u ul në të djathtën time, më vuri krahun e tij të majtë rreth supit dhe më puthi, duke më shtyrë gjuhën e tij në gojën time dhe më shtyu përsëri në divan”.

“Isha shumë i tronditur, saqë e largova. Gjithçka që doja ishte që 10 sekondat e fundit të fshiheshin nga kujtesa”.

Abedin thotë se senatori kërkoi falje dhe tha se ai kishte "gabuar", përpara se ta pyeste nëse donte të qëndronte.

Ajo shkruan: “Më pas thashë: ‘Më vjen shumë keq’ dhe dola jashtë, duke u përpjekur të shfaqesha sa më joshëse të ishte e mundur”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore