Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Infektohet me koronavirus Ministri gjerman i Shëndetësisë

Infektohet me koronavirus Ministri gjerman i Shëndetësisë

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn ka dalë pozitiv me koronavirus.

Lajmin e bëri të ditur Minsitri ae Shëndetësisë në Gjermani, që njoftoi se ministri 40-vjeç ishte futur menjëherë në izolim

Po ashtu u konfirmua se të gjithë ata që ishin në kontakt me Spahn ishin informuar, megjithëse asnjë anëtar i kabinetit të kancelares Angela Merkel nuk do të izolohet, pavarësisht se ishte takuar me ministrin e shëndetësisë gjatë një takimi më herët të mërkurën.

"Kabineti Federal takohet në përputhje me rregullat e higjienës dhe distancës, të cilat synojnë të sigurojnë që edhe nëse një person i cili më vonë rezulton pozitiv, karantinimi i të tjerëve apo edhe i të gjithë pjesëmarrësve nuk do të ishte i nevojshëm," tha një zëdhënës i qeverisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore