Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Incidenti/ Biden dhe Zonja e Parë mbetën pas derës së Shtëpisë së Bardhë, shkak Trump?

Incidenti/ Biden dhe Zonja e Parë mbetën pas derës së

Ish Shefi i Shtëpisë së Bardhë, Usher Timothy Harleth, ishte ‘zhdukur nga puna e tij para se Joe dhe Jill Biden të mbërrinin në Shtëpinë e Bardhë në Ditën e Përurimit, duke lënë çiftin presidencial në derën e përparme, duke pritur të hynin brenda.

Ajo që mbetet e paqartë është se kush e pushoi nga puna njeriun në krye të rezidencës së Shtëpisë së Bardhë, puna e të cilit ishte të sigurohej që ngjarje të tilla të vështira të mos ndodhin. Faji po i drejtohet Presidentit në ikje Donald Trump dhe po ashtu edhe ekipit të Biden.

"Kjo ndodhi para se të futeshim në derë", tha sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki në konferencën e saj të premten kur u pyet se kush e pushoi Harlethin.

Por një ish zyrtar i lartë i administratës së Trump tha se pushimi nga puna erdhi me kërkesë të Bidens.

"Ai gëzoi besimin e familjes Trump gjatë gjithë mandatit të tij. Çdo sugjerim se dorëheqja e tij u bë nga dikush tjetër, përveç ekipit të Biden është i rremë, 'tha ai.

Në fakt është ende e paqartë se për shkak të kujt ndodhi incidenti, ndërsa thuhet se Biden nuk donte të shikonte në Shtëpinë e Bardhë një mbështetës të Trump, por po ashtu edh ky i fundit ishte i zemëruar me Harleth, për dërgimin e informacioneve mbi procesin e tranzicionit te administrata e Biden.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore