Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Inaugurimin e Biden e panë më shumë sesa të Trump-it/ Rreth 40 milionë shikues ndoqën betimin e Presidentit

Inaugurimin e Biden e panë më shumë sesa të Trump-it/ Rreth

Rreth 40 milionë njerëz kanë ndjekur inaugurimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden përmes gjashtë rrjeteve televizive, të paktën kështu thuhet bazuar në të dhënat e Nilsen – që i bie për katër për qind më shumë numër të shikuesve sesa gjatë inaugurimit të Donald Trumpit katër vite më parë.

Bëhet fjalë për rrjetet televizive ABC, CBS dhe NBC si dhe televizionet kabllore si Fox News, CNN dhe MSNBC.

Katër vite më parë, rreth 38.3 milionë njerëz, panë inaugurimin dhe fjalimin e republikanit Donald Trump në po këto rrjete televizive.

Betimi i demokratit Barack Obama gjatë vitit 2009 si afro-amerikani i parë që është bërë president i Shteteve të Bashkuara, u ndoq nga 51.2 milionë shikues.

Biden, zëvendëspresidenti i dikurshëm i Obamas, është bërë të mërkurën presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara.

Kamala Harris ka hyrë në histori si gruaja e parë me ngjyrë që ka marrë postin e zëvendëspresidentes së Shteteve të Bashkuara.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore