Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Çifti humbin jetën nga zjarri në Kanada, po evakuoheshin, por informacioni i gabuar i ndryshoi mendje

Çifti humbin jetën nga zjarri në Kanada, po evakuoheshin, por

Dy persona të gjetur të vdekur pranë shtëpisë së tyre të shkatërruar në Karolinën e Veriut, si pasojë zjarreve që kanë përfshirë vendin, kishin bërë gjërat gati dhe po evakuoheshin, por ndryshuan mendje bazuar në informacione të gabuara.

Sipas CNN, gjashtë ditë më parë, Philip Ruble, 68, u gjet brenda makinës Toyota të djegur në shtëpi dhe Millicent Catarncuic, 77 u gjet në një argjinaturë aty pranë,.

"Pasi folën me anëtarët e familjes, besohet se dyshja ishte në dijeni të zjarrit në zonë.

Ata kishin paketuar sendet e tyre në përgatitje për t'u evakuuar, por më vonë vendosën të mos evakuohen bazuar në informacione të gabuara se zjarri përbënte 51% rrezikshmëri.", thanë autoritetet.

E gjithë zona ku jetonte çifti ishte lajmëruar për t’u evakuar, por nuk dihet ende se ku e morën çifti informacionin e gabuar që i kushtoi jetën.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore