Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e braktisur në një pikë turistike (FOTO)

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

Qyteti i vogël qipriot i Varoshas, që u braktis dekada më parë pasi u kthye në shesh lufte mes Greqisë dhe Turqisë, mund të kthehet të jetë një pikë turistike pas epidemisë së Coronavirus.

Qyteza mesdhetare, është braktisur që kur Turqia pushtoi Qipron, më 15 korrik 1974. Në atë kohë konsiderohej si një nga qytezat më popullore për të kaluar pushimet, me vizitorë të shtresave të larta si Brigitte Bardot, Elizabeth Taylor e Richard Burton që shpenzonin kohë në plazhet e arta të këtij vendi.

Madje thuhet se grupi i famshëm ABBA e ka kryer koncertin e parë në këtë vend, teksa kalonin pushimet në vitin 1970.

Tani zyrtarët turq thonë se kjo qytezë mund të rihapet dhe të punojë sërish pasi njerëzit dua një vend ku Coronavirus mos të ketë “shkelur” dhe mund të ishte një mundësi e mirë.

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

I shkatërruar nga lufta, si do ta kthejë Coronavirus qytetin e

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore