Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Krimi në familje TRONDIT sërish! Babai vret me thikë djalin në dhomën e gjumit (Shkaku)

Krimi në familje TRONDIT sërish! Babai vret me thikë djalin

Një krim në familje ka ndodhur në familjen Canelli, në provincën e Asit në Itali. Piero Pesce, 61 vjeç vrau djalin e tij Valerio, 28 vjeç. Vrasja ndodhi mëngjesin e sotme në shtëpinë ku babë e bir jetonin së bashku.

Krimi në familje TRONDIT sërish! Babai vret me thikë djalin

Kur mbërriti policia gjeti trupin e pajetë të djalit të dhomën e gjumit. Babi e kishte goditur disa herë me thikë, raportojnë mediet italiane.

Mosmarrëveshja mes të dyve kishte shpërthyer për arsye ekonomike dhe borxhe sipas hipotezave të para.

Valerio Pesce, 28 vjeç, ishte kthyer për të jetuar me babain e tij, Piero Pesce, 61 vjeç, në shtëpinë e familjes në Canelli (Asti) disa javë më parë.

Valerio që nga viti 2017 dhe deri vonë kishte menaxhuar dyqanin e duhanit në Piazza Cristo Re në Alba (Cuneo). Aty jetoi derisa vendosi në dyqanin e duhanit tabelën “mbyllur për arsye shëndetësore” dhe u kthye te Canelli.

Shkak i tragjedisë dyshohet se u bënë borxhet e të birit për shkak të varësisë nga bixhozi të këtij të fundit.

Sipas disa dëshmive, situata mes të dyve kishte kohë që ishte e tensionuar, për shkak të vështirësive ekonomike që po përjetonte djali.

Prindi dhe djali, në momentin e krimit, ishin vetëm në shtëpi, gruaja e Pieros kishte vdekur disa vite më parë dhe burri jetonte
vetëm.

Ka qenë 61-vjeçari, pak pas orës 9 të mëngjesit, që ka lajmëruar policinë dhe ka rrëfyer se sapo kishte qëlluar me thikë për vdekje djalin e tij.

Burri u arrestua nga karabinierët e Astit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore