Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Tërmeti i fuqishëm "trondit" ishullin, tmerrohen banorët! Ja sa ishte magnituda

Tërmeti i fuqishëm "trondit" ishullin, tmerrohen

Një tërmet me magnitudë 6.9 goditi Indonezinë perëndimore këtë të premte, tha Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.Tërmeti goditi vendin pak pas orës 20:30 me orën lokale në një thellësi rreth 212 kilometra (132 milje) në jugperëndim të Bengkulu, tha USGS.

Sistemi i Paralajmërimit dhe Zbutjes së Tsunamit të Oqeanit Indian (IOTWMS) në Indi tha se tërmeti mund të jetë në gjendje të gjenerojë një cunami që prek rajonin e Oqeanit Indian "bazuar në të dhënat historike dhe modelimin e cunamit".

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore