Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Krimi horror! Vrau shtatzënën dhe i rrëmbeu foshnjën, 52 vjeçarja do të ekzekutohet me injeksion

Krimi horror! Vrau shtatzënën dhe i rrëmbeu foshnjën, 52

Qeveria federale amerikane, ka caktuar datat për dy ekzekutime të tjera, përfshirë gruan e parë në më shumë se gjashtë dekada.

Lisa Montgomery pritet të marrë një injeksion vdekjeprurës në 8 Dhjetor, thotë Departamenti i Drejtësisë amerikane.

Ajo u dënua në vitin 2004, pasi vrau një grua e cila ishte tetë muajshe shtatzënë, dhe pastaj preu e rrëmbeu foshnjën e saj.

Sipas të dhënave të Byrosë së SHBA-së, gruaja e fundit e ekzekutuar nga qeveria amerikane ishte Bonnie Brown Heady më 18 dhjetor 1953, e cila u dënua po ashtu për rrëmbim dhe vrasje.

Para këtij viti, qeveria federale nuk kishte ekzekutuar asnjë të dënuar që nga viti 2003 dhe vetëm katër persona që nga viti 1960, tregojnë të dhënat e Byrosë së Burgjeve.

Krimi horror! Vrau shtatzënën dhe i rrëmbeu foshnjën, 52Krimi horror! Vrau shtatzënën dhe i rrëmbeu foshnjën, 52Krimi horror! Vrau shtatzënën dhe i rrëmbeu foshnjën, 52

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore