Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave (FOTO)

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave

Një nga kartelët e drogave më të fuqishëm e më brutalë në Meksikë "Jalisco New Generation", raportohet se po rekruton vajza të reja për të shtuar radhët e tij më të ulëta.

Vajza të reja po detyroheshin të hynin në radhët e Jalisco New Generation për të bashkëpunuar në pengmarrje dhe të trajnohen si vrasëse prej moshës së re, njofton rrjeti Infobae.

Banda e drejtuar nga Nemesio “El Mencho” Oseguera Cervantes, shpeshherë tenton të trembë rivalët e tyre me ekspozime brutale dhune, siç ishte vrasja e kufomave nga ura në veri të Meksikës një muaj më parë.

Por mes 16 të arrestuarve nga anëtarët e kartelit në gusht, tre ishin vajza të reja mes 18 e 20 vjeç, ndërsa disa femra të tjera janë vrarë në përplekje me autoritetet.

Qyteti është përfshirë nga dhuna prej rivalitetit mes dy bandave që luftojnë për territore.

 

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave

 

Seksi dhe ekzekutuese/ Karteli meksikan i drogës nis rekrutimin e femrave

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore