Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

I dënuar me burg të përjetshëm/ El Chapo i varur nga s*ksi, porosit në qeli prostituta dhe drogë

I dënuar me burg të përjetshëm/ El Chapo i varur nga s*ksi,

Joaquín Guzmán, i njohur si El Chapo, është një person i varur nga seksi, i cili porosiste prostituta në qelinë e tij dhe kalonte gjithë natën duke pirë drogë.

Ish-kreu i kartelit Sinaloa thuhet se ka konkurruar me kapon e kartelit dhe trafikantin e drogës Hector Luis Palma Salazar për të parë se kush mund të marrë më shumë prostituta. Këto janë faktet e reja të publikuara nga mediat e huaja dhe nxjerr nga gazetarja Anabel Hernandez 

Gazetarja Anabel Hernandez shkruan ndër të tjera në librin e saj se “gjatë viteve të tij në burgun Puente Grande, El Chapo ishte një i varur nga droga dhe seksi. Ai merrte prostituta nga jashtë dhe kur kjo nuk ishte e mundur, paguante infermiere, pastruese dhe kuzhiniere që punonin në burg.”

Hernandez pretendon se El Chapo kishte një sërë partnerësh seksualë, mes tyre edhe një 23-vjeçare që ishte në burg për grabitje. Në libër thuhet se bosi i drogës e la atë shtatzënë dy herë dhe më pas e urdhëroi që të bënte abort. Ajo gjithashtu pretendon se një grua që refuzoi El Chapo-n ishte rrahur dhe përdhunuar. Hernandez shkruan se Guzmán porosiste edhe Viagra në qelinë e tij.

Thuhet se ai ishte në gjendje t'i gëzonte këto përfitime pasi tërhiqte rregullisht para nga tregtarët e tjerë të drogës dhe u jepte ryshfet rojeve të burgut. El Chapo po vuan një dënim të përjetshëm për krimet e tij që zgjatën një çerek shekulli.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore