Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Humba 12 anëtarë të familjes"/ Siriani qan me dënesë: Jemi tërësisht të thyer (VIDEO)

"Humba 12 anëtarë të familjes"/ Siriani qan me

Pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën, ekipet e shpëtimit po bëjnë të pamundurën për të shpëtuar sa më shumë të mbijetuar nga rrënojat, por me kalimin e kohës, i ftohti ekstrem përbën një kërcënim vdekjeprurës për njerëzit e bllokuar.

Ata janë në pritje të shpëtimit, ndërsa e gjithë bota është dëshmitare e skenave të tmerrshme dhe tronditëse.

Në qytetet turke dhe siriane dëgjohen klithma dhimbjeje, ndërsa forcat e ekipit shpresojnë që çdo person që do të nxjerrin të jetë i gjallë. Duke pasur parasysh që koha po ecën, për fat të keq gjasat janë duke u zvogëluar.

Në qytetin verior sirian të Xhindiresit, të shkatërruar nga tërmeti, një burrë i tronditur qëndron pranë rrënojave të shtëpisë ku jetonte familja e tij.

“Jemi tërësisht të thyer”, thotë Samer Al-Saraqbi, duke qarë me dënesë, pasi ka humbur 12 pjesëtarë të familjes, përfshirë nënën, motrën dhe familjen e saj, në katastrofën më të madhe të shekullit në rajon, e cila ua ka marrë jetën të paktën 11.000 personave në Siri dhe në Turqi.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore