Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

HORROR/ Gjenden 53 kufoma të groposura, një qen lëvizte duke mbajtur një dorë njeriu në gojë...

HORROR/ Gjenden 53 kufoma të groposura, një qen lëvizte duke

Meksika është shokuar pas zbulimit të 53 kufomave, të cilat ishin groposur në një var masiv, në provincën  Irapuato, Guanajuato.

I tmerrshëm është dhe mënyra se si vari masiv u zbulua. Fillimisht u pa një qen, i cili po qarkullonte në zonën ku u gjetën trupat, me një dorë njeriu në gojë. Njerëzit u tmerruan dhe lajmëruan menjëherë autoritetet, të cilët bënë zbulimin e kobshëm. Trupat ishin të futur në qese plehrash dhe ishin varrosur në një gropë të cekët sa për të mos u vënë re.

Disa prej trupave janë identifikuar, ndërsa vijon ende puna për identifikimin e të tjerëve, e po ashtu për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së tyre.

Midis janarit dhe shtatorit të këtij viti, zona e Guanajuato ka parë më shumë se 2,400 vrasje si dhe rreth 3,000 zhdukje, për shkak të përplasjeve mes bandave kriminale të zonës.  Në dy muajt e fundit, 50 persona janë tronditur edhe në rrugë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore