Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Hiqej si biznesmen i fuqishëm dhe mashtronte bankat, arrestohet 52-vjeçari që kishte marrë 700 mijë euro kredi përmes mashtrimit

Hiqej si biznesmen i fuqishëm dhe mashtronte bankat, arrestohet

Një 52-vjeçar grek është vënë në pranga, ndërsa ishte shpallur në kërkim për falsifikim dhe mashtrim.

Ky i fundit përmes dokumenteve të falsifikuara, kishte marrë disa kredi në banka të ndryshme të Greqisë, të cilat në total kapnin vlerën e 700 mijë eurove.

Ai paraqitej si një biznesmen i fuqishëm, ndërsa kishte krijuar edhe bashkëpunëtorë në pikat kyçe në këto banka, të cilët i jepnin garanci për shumat e majme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore