Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Hapi një dollap në shtëpinë e re/ Shokohet nga tunelet nëntokësore dhe dhomat sekrete që gjeti (VIDEO)

Hapi një dollap në shtëpinë e re/ Shokohet nga tunelet

Një i ri ka zbuluar një duzinë me tunele dhe dhoma nëntokësore, për të cilat beson se janë përdorur si rrugë sekrete për shërbëtorët në vitet 1800.

Freddy Goodall, 23 vjeç, nga qyteti i Sussex, i cili punon si rikonstruktues pronash, po shikonte fotot e kësaj shtëpie 500-vjeçare.

Teksa shihte dhomat, ai u fut në pjesën e librarisë, ku hapi një derë të një objekti që ngjasonte si dollap.

Por u shokua që kur pas saj fshihej një shtëpi e tërë nëntokësore.

“Në fillim nuk dukej asgjë nga errësira, por më pas kuptova se çfarë fshihej atje poshtë, ishte si të thuash një shtëpi më vete, plot dhoma sekrete e tunele nëntokësore,” tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore