Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Gurët gjigandë rrëshqasin papritur nga mali/ 9 turistë përfundojnë të vdekur, shkatërrohen dhjetëra shtëpi (VIDEO)

Gurët gjigandë rrëshqasin papritur nga mali/ 9 turistë

Nëntë turistë kanë vdekur dhe tre të tjerë u plagosën kur një rrëshqitje gurësh e cila u kap në kamera shkatërroi një pjesë të një fshati në Indinë veriore.

Video tregon momentin e tmerrshëm kur gurët ranë poshtë një mali dhe u përplasën në fshatin Chitkul, të vendosur në Himalaje, duke ndarë një urë në dysh ndërsa copëtonin rrugët dhe shtëpitë.

Turistët, nga Delhi, po udhëtonin përgjatë një rruge nga Chitkul për në fshatin afër Sangla - i njohur për ajrin më të pastër në Indi - në një minivan kur u shtyp nga shkëmbinjtë që binin.

Tre të tjerë u plagosën në të njëjtën rrëshqitje, shkaktuar nga shirat e mëdha që gërryen tokën.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore