Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Greqia regjistron 28 vdekje nga Covid dhe 585 raste të reja infektimi

Greqia regjistron 28 vdekje nga Covid dhe 585 raste të reja infektimi

Autoritet shëndetësore greke duke paraqitur rastet ditore theksuan se janë regjistruar 585 infektime të reja, ku 7 prej tyre janë nga kontrollet nga pikat kufitare.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 151041, nga të cilat 52.1% janë burra. Gjatë gjurmimit u zbulua se 5822 (3.9%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 46487 (63.7%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

288 persona po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç. 202 (70.1%) e të intubuarve janë burra. 86.5% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje themelore ose janë të moshës 70 vjeç e lart. 1059 pacientë janë lëshuar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Ndërsa janë regjistruar 28 vdekje të reja nga sëmundja COVID-19, duke arritur në 5,598 vdekje në total në vend, nga të cilat 3302 (59.0%) burra. Mosha mesatare e të vdekurve është 79 vjeç dhe 95.4% kishin një sëmundje themelore dhe / ose moshën 70 vjeç e lart.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore