Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdori në ditën e ekzekutimit të tij

FOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdori

Një makinë limuzinë e përdorur nga presidenti amerikan John F. Kennedy në ditën e vrasjes së tij, u shit në ankand për shifrën e 375 mijë dollarëve

Makina e vitit 1963, një Lincoln Continental ishte përdorur nga presidenti Kennedy, Jackie Kennedy dhe guvernatori i Teksasit, John Connally mëngjesin e ditës fatkeqe të 22 nëntorit 1963, ku kreu i Shtëpisë së Bardhë u vra nga një plumb.

Ata udhëtuan me këtë makinë nga Forth Worth për të shkuar në aeroport, ku morën fluturimin për në Dallas, aty ku edhe Kennedy u ekzekutua në një tjetër Lincoln Continental.

Kjo makinë ndodhet prej vitesh në muzeun “Hendy Ford” në Dearborn të Michiganit.

FOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdoriFOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdoriFOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdoriFOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdoriFOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdoriFOTOT/ Shitet në ankand makina që presidenti Kennedy përdori

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore