Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Fotot e pabesueshme, qielli kthehet në ngjyrë vjollcë, ndërsa rrufetë godasin malin vullkanik

Fotot e pabesueshme, qielli kthehet në ngjyrë vjollcë,

Qielli mbi një vullkan që shpërthen në Indonezi është kthyer në ngjyrë vjollcë, gjatë një stuhie rrufesh.

Fotot e pabesueshme, qielli kthehet në ngjyrë vjollcë,

Imazhe spektakolare treguan Mali Sinabung në Karo, Sumatra Veriore, që vazhdonte të lëshonte një kolonë hiri dhe tymi deri në 5 km në qiell ndërsa rrufetë gjëmonin sipër.

Sinabung u aktivizua jetë javën e kaluar, me 13 shpërthime të regjistruara vetëm të martën.

Fotot e pabesueshme, qielli kthehet në ngjyrë vjollcë,

Ngjyra vjollcë e qiellit shkaktohet nga shpërndarja e dritës së bardhë, për shkak të lagështirës, mjegullës dhe pluhurit në ajër, ndërsa fotografët fiksuan me aparatet e tyre këtë spektakël.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore