Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me rivalët e një karteli droge, vriten 11 persona

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

11 persona raportohet se janë vrarë pas një konflikti mes anëtarëve të dy karteleve rivale në Meksikë. Ngjarja ndodhi në qytetin kufitar meksikan të Juarez.

Mediat e huaja raportojnë se Los Chapos, anëtarë të kartelit famëkeq Sinaloa të udhëhequr më parë nga Joaquin “El Chapo” Guzman, dhe grupi lokal Los Mexicles u përleshën në një burg. Ky fakt u bë i ditur nga zëvendësministri i Sigurisë Ricardo Mejia, raportoi Reuters.

Raportohet se nga përleshjet janë lënduar edhe 16 persona, ndërkohë që kryesisht viktimat janë civilë.

Reuters raporton se pas trazirave në burg, persona nga karteli Mexicles dolën nëpër qytet duke vrarë 9 civilë.

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

FOTO/ Banda e “El Chapo-s” përleshet në burg me

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore