Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Flakët e "Ferrit"/ Fermeri i zënë në kurth qan e i lutet Zotit për ndihmë (VIDEO)

Flakët e "Ferrit"/ Fermeri i zënë në kurth qan e i

Zjarre të shumta e masive kanë shkrumbuar sipërfaqe të mëdha toke në Turqi gjatë muajit korrik.

Pyje, kullota, banesa dhe automjete janë përpirë nga flakët që kanë marrë çfarë t'u dalë përpara. 

Njerëzve u është dashur të braktisin shtëpitë e tyre për të siguruar jetën.

Një video tronditëse është duke qarkulluar në rrjete sociale. Në të dëgjohet një fermer, teksa i lutet Zotit për t’i shpëtuar kafshët e tij të rrethuara nga flakët.

Autoritetet prej ditësh ndodhen në terren dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve, shkruajnë autoritetet.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore