Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Festat bunga-bunga me prostitutat/ Berlusconi lirohet nga akuzat për lidhjet me Ruby-n

Festat bunga-bunga me prostitutat/ Berlusconi lirohet nga akuzat për

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi u lirua nga akuzat për korrupsion gjyqësor të enjten në mbrëmje në një gjyq në Siena, thanë avokatët e tij.

Mediat e ndryshme italiane raportuan se gjykatësi tha se nuk kishte prova për dënimin ndërsa lexoi verdiktin. Prokurorët kishin pohuar se Berlusconi kishte kërkuar të korruptonte dëshmitarë me shpërblim që do të dëshmonin për atë që ndodhi në të ashtuquajturat ahengje "bunga bunga" me mysafirë të rinj femra në vilën e tij në Arcore, në periferi të Milanos.

E përditshmja La Repubblica citoi një nga avokatët mbrojtës, Federico Cecconi, të ketë thënë para gazetarëve se ai e kishte informuar Berlusconin për lirimin e pafajësisë dhe se manjati i medias miliarder 85-vjeçar ishte "qartësisht i lehtësuar dhe i kënaqur".

Gjithashtu u lirua nga akuzat për korrupsion gjyqësor ishte një pianist që punonte në Arcore gjatë mbrëmjeve, të cilat mbrojtja i kishte përshkruar si darka elegante, thanë mediat italiane.

Prokurorët kishin kërkuar dënimin dhe një dënim me burg prej katër vjetësh për secilin nga dy të pandehurit.

Gjyqi ishte një përfundim i një çështjeje penale që përfundoi në gjykatën më të lartë penale të Italisë. Ajo gjykatë në vitin 2015 la në fuqi një vendim të gjykatës së apelit të vitit 2014 për lirimin e Berlusconit-it për akuzat se ai kishte paguar për seks me një prostitutë të mitur gjatë partive "bunga bunga" dhe kishte përdorur ndikimin e tij për ta mbuluar atë.

Berlusconi u fut në politikë tre dekada më parë, duke formuar partinë e tij të qendrës së djathtë, Forza Italia, i cili shërbeu tre herë si kryeministër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore