Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Çfarë ka ndërmend Rusia? Prodhojnë pistoletën "Udav" që çan dhe antiplumbin (FOTO)

Çfarë ka ndërmend Rusia? Prodhojnë pistoletën

Ministria ruse e Mbrojtjes ka shtuar një pistoletë të re të quajtur “Udav” në arsenalin e saj. E veçanta e kësaj pistolete është se çan dhe antiplumbin.

Prodhimi serial i pistoletës Udav ka nisur, bëri me dije media ruse Sputnik, pas deklaratës së drejtorit të Institutit Qëndror të Inxhinierisë Mekanike, Albert Bakov.

“Puna për projektin Udav, që filloi në vitin 2014, ka kaluar në fazën e prodhimit serial. Ushtria ka provuar pistoletën dhe dha disa rekomandime për fabrikën. Ne morëm një porosi për prodhimin e parë serial,” tha Bakov.

Ai është i bindur se falë karakteristikave dhe dizajnit, Udav do t’i interesojë jo vetëm ushtrisë ruse, por edhe për të apasionuarit pas armëve në Rusi dhe jashtë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore