Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Familjarët shohin tmerr me sy në Australi, peshkaqeni sulmon për vdekje sërfistin 15-vjeçar (FOTO)

Familjarët shohin tmerr me sy në Australi, peshkaqeni sulmon për

Një familje ka përjetuar një moment tmerri pasi një peshkaqen sulmoi për vdekje një adoleshent teksa bënte sërf në det.

Mani Hart-Deville, 15 vjeçar, po bënte sërf në plazhin Vooli në Australi rreth orës 2:30 të drekës kur një peshkaqen i hëngri të dyja këmbët.

Familjarët dhe shokët e Manit po shikonin në tmerr të riun që nuk po mundte të largohej nga peshkaqeni.

Ata menjëherë vrapuan drejt detit në përpjekje për t’i dhënë ndihmën e parë. Fatkeqësisht i riu vdiq menjëherë nga plagët e marra në të dyja këmbët.

Një prej shokëve të tij që gjithashtu po bënte sërf në atë moment tha se “ishte një peshkaqen i madh i bardhë. Unë e pashë vetëm pasi Mani filloi të ulëriste. Peskhqeni u kthye për të na sulmuar sërish, por një tjetër sërfist u përpoq ta gosite me sërfin e tij”.

Familjarët shohin tmerr me sy në Australi, peshkaqeni sulmon për

Familjarët shohin tmerr me sy në Australi, peshkaqeni sulmon për

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore