Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

EMRAT/ Aksident i rëndë në Itali, makina përplaset me autobusin, humbin jetën 5 të rinj

EMRAT/ Aksident i rëndë në Itali, makina përplaset me

Një aksident i rëndë është regjistruar në Itali ku për pasojë kanë humbur jetën 5 persona.

Mediat e huaja shkruajnë se katër djem dhe një vajzë,ishin të rinjtë që humbën jetën.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në provincën e Brescias, ku një makinë dhe një autobus janë përplasur në orët e vona të mbrëmjes të së shtunës.

Përplasja ishte shumë e fortë, duke bërë që të rinjtë të humbnin jetën në vend. Zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit të 118 ndërhynë në vend për të nxjerrë trupat nga makina.

Viktimat, disa me origjinë të huaj, por të gjithë banues në Valsabbia, udhëtonin për në Brescia me një makinë që u përplas kokë më kokë me një autobus që vinte nga drejtimi i kundërt.


Sipas mediave italiane viktimat janë Dennis Guerra, El Harram Imad, Natiq Imad, Natiq Salà dhe një vajzë 17-vjeçare, Irene Sala.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore