Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E shitën kur ishte fëmijë/ Rigjen prindërit pas 17 vitesh por e braktisën sërish, adoleshenti vret veten

E shitën kur ishte fëmijë/ Rigjen prindërit pas 17 vitesh

Një histori dramatike vjen nga Kina, ku protagonist është 17-vjeçari Liu Xuezhou.

I shitur në vitin 2005, ai mbeti jetim nga prindërit e tij birësues, dy fermerë nga provinca Hebei, pasi ata vdiqën pas një shpërthimi në shtëpinë e tyre.

Liu kaloi nga familja në familje, por disa muaj më parë ai arriti të gjurmonte prindërit e tij biologjikë dhe, madje me ndihmën e policisë, t'i takonte ata.

Ai takohet me të atin, Ding Shuangquan dhe me nënën Zhang. Çifti u divorcua dhe të dy krijuan familje të reja. Me pak fjalë, për Xuezhou, nuk kishte hapësirë ??në jetën e tyre.

Disa javë më parë djali kishte postuar në rrjetet sociale një mesazh që njoftonte se babai dhe nëna e tij biologjike kishin vendosur të ndërpresin lidhjet me të për herë të dytë.

Dje, në mesazhin e tij të lamtumirës kishte shkruar: “Jam braktisur dy herë nga prindërit e mi”.

Sipas raportimeve nga babai dhe nëna e tij biologjike, djali donte t'i detyronte t'i blinin një shtëpi, gjë që nuk mund ta bënin për mungesë burimesh financiare.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore