Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E RËNDË/ Vritet me armë zjarri kryetari i bashkisë një ditë pasi fiton zgjedhjet

E RËNDË/ Vritet me armë zjarri kryetari i bashkisë një

Kandidati për kryetar bashkie Omar Menendez, i cili u vra vetëm disa orë para hapjes së qendrave të votimit, fitoi zgjedhjet në qytetin Puerto Lopez në Ekuador.

Mediat vendase raportojnë se, Menendez, 41 vjeç, u qëllua dhe u vra nga persona të armatosur që hynë në dhomën ku ai ishte me punonjësit e fushatës.

Në sulm u vra edhe një adoleshent. Autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes me një motoçikletë. Policia po heton ende për motivin e kësaj ngjarjeje.

Një anëtar i partisë së Menendez pritet të zëvendësojë politikanin e vrarë si kryetar bashkie. Asnjë arrestim nuk është bërë ende në lidhje me vrasjen e Omar Menendez. Zgjedhjet komunale u mbajtën në sfondin e një vale kriminale në rritje të lidhur me ndikimin në rritje të bandave të dhunshme të drogës në Ekuador. Menendez nuk ishte politikani i vetëm i vrarë në prag të zgjedhjeve. 

Dy javë më parë, Julio César Farachio, një kandidat për kryetar bashkie të qytetit bregdetar të Salinas, ishte qëlluar gjithashtu për vdekje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore