Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E rëndë në Holandë/ I zhdukur prej disa ditësh, gjendet trupi i pajetë i një 4-vjeçari nga Belgjika

E rëndë në Holandë/ I zhdukur prej disa ditësh, gjendet

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Holandë. Policia ka gjetur trupin e pajetë të një 4-vjeçari me origjinë nga Belgjika, i cili rezultonte i zhdukur prej disa ditësh.

Dean Verberckmoes u raportua i zhdukur nga familja e tij. Të hënën policia zbuloi trupin e tij në një ishull artificial në provincën Zeeland të Holandës.

Policia holandeze njoftoi se kishte arrestuar një belg 34-vjeçar. Policia tha se i arrestuari, të cilin nuk e kanë identifikuar zyrtarisht, u kap në qytetin holandez Meerkerk, rreth 120 kilometra (60 milje) në verilindje të vendit ku u gjet trupi i djalit.

Mediat holandeze raportuan se Dean Verberckmoes kishte qëndruar me miqtë e familjes përpara se të raportohej i zhdukur.

Policia tha se i dyshuari dhe djali u panë për herë të fundit të mërkurën në qytetin belg të Sint Niklaas, pranë Antëerpen.


Zyrtarët në Holandë nisën një operacion të madh kërkimi pasi morën informacione se Verberckmoes mund të ishte në këtë vend.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore