Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E pashpjegueshme/ Mbi 13 orë në ajër, avioni udhëton nga Dubai në Australi me një të çarë gjigande në trup (FOTO)

E pashpjegueshme/ Mbi 13 orë në ajër, avioni udhëton nga

Një avion, i cili fluturoi nga Dubai drejt Australisë për 13 orë me një të çarë rreth 1 metër e gjysmë në trupin e tij, ka mbërritur çuditërisht pa asnjë problem në destinacion.

“Airbus A380” i kompanisë “Emirates Airlines”, i njohur si avioni më i madh në botë dhe i aftë për të transportuar mbi 500 pasagjerë, kreu fluturimin pa asnjë problem ndërsa vrima u zbulua vetëm pas mbërritjes në destinacion.

Është mister se sui është shkaktuar ajo, por sipas ekspertëve mund të ketë ardhur nga një rrufe në qiell ose një gomë e çarë, por gjithsesi dinamika dhe trajektorja janë në qendër të hetimit nga Atsb, organi hetues australian.
E pashpjegueshme/ Mbi 13 orë në ajër, avioni udhëton nga

Në afërsi të Brisbane, pilotët njoftuan kullën e kontrollit se kishin një problem me njërën nga rrotat dhe kështu kërkuan ndërhyrje urgjente si masë paraprake. Sapo u ulën në tokë, stafi vuri re vrimën në trup afër krahut të majtë. Nga lloji i vrimës duket se është hedhur diçka nga brenda në pjesën e jashtme të avionit. Kontrollet e mëvonshme treguan mungesën e njërit prej bulonave që sigurojnë gomat.

Airbus A380 është ende i ndaluar në Australi për riparime dhe nuk dihet se kur do të mund të largohet, ndërsa fluturimi i kthimit nga Brisbane për në Dubai u anulua si rezultat i këtij incidenti.

E pashpjegueshme/ Mbi 13 orë në ajër, avioni udhëton nga

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore