Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E pabesueshme/ Izraeli i ofron ndihmë "armikut" të përbetuar, dërgon mjekë në Liban pas tragjedisë

E pabesueshme/ Izraeli i ofron ndihmë "armikut" të

Izraeli i ka ofruar ndihmë humanitare Libanit pasi një shpërthim masiv goditi kryeqytetin e saj Bejrut të Martën, tha Ministri izraelit i Mbrojtjes Benny Gantz.

"Izraeli i është afruar Libanit përmes kanaleve të sigurisë ndërkombëtare dhe diplomatike dhe i ka ofruar qeverisë libaneze ndihmë mjekësore dhe humanitare," tha një deklaratë per median nga Gantz dhe Ministri i Jashtëm Gabi Ashkenazi.

Kjo është dicka e rallë, pasi që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë me të cilën po përballet Libani, Izraeli i është gjendur pranë.

Presidenti Reuven Rivlin  (ne foto) u shpreh se solidarizohet me familjarët e viktimave.

"Ne ndajmë dhimbjen e popullit libanez dhe sinqerisht arrijmë të ofrojmë ndihmën tonë në këtë kohë të vështirë", tha ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore