Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E pabesueshme/ Ish-ushtaraku hidhet nga 40 metra me helikopter pa parashutë (VIDEO)

E pabesueshme/ Ish-ushtaraku hidhet nga 40 metra me helikopter pa parashutë

Një ish-ushtarak është hedhur nga një helikopter nga një lartësi 40 metra pa parashutë ditën e sotme duke vendosur një rekord të ri botëror.

John Bream, me nofkën “Peshku Fluturues” ra në ujërat e Solent duke arritur shpejtësinë 75 milje në orë, si pjesë e një numri të guximshëm për të rritur ndërgjegjësimin e për vetëvrasjet e veteranëve.

Babai i tre fëmijëve shpenzoi 18 muaj stërvitje për këtë numër, dhe nëse do të kishte gabuar mund ta kishte lënë atë të plagosur rëndë apo edhe të vdekur.

Sot, ai vendosi një rekord të ri botëror për hedhjen më të lartë nga një aeroplan në ujë.

E pabesueshme/ Ish-ushtaraku hidhet nga 40 metra me helikopter pa parashutë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore