Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E masakroi për vdekje me lopatë/ I riu kapet mat duke varrosur të dashurën 62-vjeçare

E masakroi për vdekje me lopatë/ I riu kapet mat duke varrosur të

Një grua britanike është rrahur për vdekje me një lopatë në fermën bullgare në të cilën doli në pension.

Detektivët kanë marrë në pyetje të dashurin e Tina Eyre për vrasjen e saj në fshatin verior të Veliko Tarnovo, në Britani. 62-vjeçarja u gjet në një pellg gjaku në një hambar në pronën e saj në fillim të kësaj jave.

Tina, një sekretare ligjore e pensionuar me origjinë nga Gloucester, nuk ishte parë nga fqinjët për disa ditë. Sipas raporteve të policisë, kur dy policë të tjerë shkuan për të kontrolluar Tinën, ata gjetën të dashurin e saj duke hapur një gropë në kopshtin e saj. 26-vjeçari, i cili nuk është identifikuar, u largua nga vendi i ngjarjes dhe policia më vonë gjeti trupin e Tinës në pronë.

Detektivët dyshojnë se i dashuri i saj e vrau atë me një lopatë dhe po përgatiste varrin e saj kur ai u frikësua se mund të kapej. Ai u arrestua ndërsa ishte fshehur në një shtëpi tjetër në zonë dhe po pyetet për dyshime për vrasje. Media lokale pretendon se ai e pranoi vrasjen dhe tha se ai veproi "nga xhelozia".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore