Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet (Epiqendra+Magnituda)

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.9 ballë ka goditur Ekuadorin, me lëkundje të ndjera deri në Guayaquil, Machala dhe Perunë fqinje.

Sipas mediave të huaja, tërmeti, i cili ndodhi në orën 12:12 pasdite me orën lokale, ishte me qendër në provincën Azuay, rreth 47 kilometra në veriperëndim të Cuencas ose 77 kilometra në juglindje të Guayaquil.

Lëkundjet u ndjenë në të gjithë rajonin dhe deri në Perunë fqinje, por nuk ka raportime për dëme të mëdha apo lëndime në njerëz. Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor tha se deri më tani nuk ka asnjë kërcënim për cunami.

E FUNDIT/ Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore