Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

"Do vimë t'ju shpëtojmë"/ Talleshin me viktimat e tërmetit, arrestohen dy burrat në Turqi

"Do vimë t'ju shpëtojmë"/ Talleshin me viktimat e

Ndërkohë që tërmetet e fuqishme kanë shkaktuar mbi 5 mijë viktima, e 20 mijë të plagosur, duket se në turqi ka ende njerëz "pa ndjenja".

Policia turke ka vendosur në pranga 2 persona që talleshin në rrjetet sociale me personat nën rrënoja. 

Ndërsa qytetarët në qytetet ku ndodhi shkatërrimi vazhdonin thirrjet e tyre për ndihmë për të arritur tek të afërmit e tyre që ndodheshin nën rrënoja, u shfaqën pamjet e disa personave në një grup "Discord" që talleshin me të prekurit nga tërmeti dhe u thoshin: Po vijmë t'ju shpëtojmë! Ndërsa në të vërtetë talleshin dhe qeshnin me njëri-tjetrin. 

Ata dërgonin audio personave të prekur nga tërmeti dhe shtireshin si persona nga ekipet e shpëtimit. ata janë vendosur në pranga, ndërkohë që veprimet e tyre kanë shkaktuar reagime të ashpra në rrjetet sociale.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore