Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

DETAJE/ “Bleu klor rrobash dhe ia hodhi në fytyrë”, momentet rrëqethëse nga ngjarja e rëndë në Greqi

DETAJE/ “Bleu klor rrobash dhe ia hodhi në fytyrë”,

49-vjeçarja në Messini e cila u sulmua me acid nga i shoqi rrezikon të humbasë syrin e djathtë.

Sipas menaxheres së spitalit të Kalamatës, Eleni Aliferi, 49-vjeçarja fatkeqe e cila u sulmua me acid klorhidrik mund të humbasë syrin e djathtë.

“Aliferi ka një djegie të rëndë kimike të shkallës 3-4 në syrin e djathtë. Ekziston një rrezik serioz që nëse gjendja e saj nuk përmirësohet, ajo mund të humbasë edhe shikimin. Pjesa tjetër e fytyrës është në gjendje të mirë”,-tha për protothema.gr drejtuesja e spitalit të Kalamatës, zonja Eleni Aliferi.

49-vjeçarja e cila punonon si pastruese në Analipsi në komunën e Messinit është sulmuar në orët e para të së mërkurës.

Sipas informacioneve, ai ka blerë acid për rrobat në supermarket dhe më pas i ka shkuar 49-vjeçares në punë për ta sulmuar.

Sipas gazetës Eleftheria, burri ka vëzhguar viktimën në errësirë ??dhe kur ajo shkoi të hapte lavanderinë në orën 4 të mëngjesit dhe e sulmoi.

Burri me kapuç, me një leckë të lagur me acid, u përpoq t'i mbulonte gojën që ajo të mos bërtiste.

Ajo ka rezistuar me aq sa ka mundur, por ai ka arritur t'i derdhë acidin në fytyrë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore